پاورپوینت هنر و معماری آتروسک ها

دسته بندي : مهندسی » مهندسی معماری
دانلود پاورپوینت با موضوع هنر و معماری آتروسک ها،
در قالب ppt و در 19 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

پیدایش تمدن آتراسک ها
باورها و آداب و رسوم تمدن آتراسک ها
گرایش های هنری آتراسک ها
مردم آتروسک در زمینه دیوارنگاری و مجسمه سازی تبحر خاصی داشتند
مجسمه آپولو
سبک معماری آترسک ها
خانه آترسکی
معابد آتروسکی
پایان تمدن آترسک ها


بخشی از متن پاورپوینت:
اتروسک ها از اقوام ساکن در ناحيه مرکزی ايتاليا توسکانی امروز بودند که در اواسط هزاره اول پيش از ميلاد دولت شهر هايی را تشکيل داده بودند، بنا به گفته هرودت مورخ يونانی آن ها از ليدی واقع در آناتولی به سرزمين ايتاليا مهاجرت کرده بودند. اتروسک ها با شهرک هايی که يونانی ها و فينيقی ها در سواحل جنوبی ايتاليا برپا کرده بودند، داد و ستد داشتند و با برخورداری از هنر و فرهنگ اين دو ملت، فرهنگ شکوفايی را در سده های ششم و پنجم پيش از ميلاد پديد آوردند. در پايان سده ششم پيش از ميلاد مردمان ساکن منطقه ای که شهر روم مرکز آن بود، بر عليه اتروسک ها شوريدند و اعلام استقلال کردند و به تدريج بر قلمرو ايشان مسلط شدند و در سده سوم پيش از ميلاد قلمرو اتروسک ها به جزئی از قلمرو کشور نوظهور تبديل و هنر و فرهنگ آن ها در فرهنگ روم ادغام شد.

آتروسک ها فقط از سرمشق های يونانی استفاده نکرده، بلکه هنر خاص خود را نيز خلق کردند. هنر و معماری آن ها ساده و روستايی مآب است، اما برخی از آثار آن ها بسيار هنرمندانه ساخته شده اند. نقشه معابد آن ها به شکل مربع ساده ای با ايوانی ستون دار و سقفی شيروانی مانند بود که بر روی سکويی نسبتاً بلند ساخته می شد و بر لبه بام تنديس های از جنس گِل پُخته قرار می دادند. از ديگر ويژگی معماری آن ها استفاده از تاق های گهواره ای در ورودی شهر ها بود که روش ساخت آن را از يونانی ها فراگرفته بودند. اين نوع تاق بعداً الگويی برای معماری رومی ها شد از ابتکارات ديگر آن ها، ايجاد خيابان های عمود بر هم بود ...


توضیحات:
این پاورپوینت 19 صفحه ای به معرفی قوم آتروسک و بررسی شیوه زندگی و هنرها و رسم و رسومات این قوم می پردازد.

پاورپونتی در زمینه هنر و معماری قوم قدیمی آتروسک که شامل معرفی این قوم و تحلیل و بررسی شیوه زندگی و هنر و رسم و رسومات این قوم می باشد.
دسته بندی: مهندسی » مهندسی معماری

تعداد مشاهده: 5586 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: pptx

تعداد صفحات: 19

حجم فایل:3,168 کیلوبایت

 قیمت: 25,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب ppt و در 19 اسلاید، قابل ویرایش.